* MICHELIN Power 5, καλύτερη επίδοση στο βρεγμένο και 4 δευτερόλεπτα ανά γύρο γρηγορότερο από τους κορυφαίους ανταγωνιστές. Εσωτερική μελέτη, που πραγματοποιήθηκε υπό την επίβλεψη ανεξάρτητου φορέα στις 11 Μαρτίου 2020 στην πίστα Fontange (Γαλλία), ποτ συνέκριναν τα ελαστικά Hypersport (MICHELIN Power 5, BRIDGESTONE Battlax Hypersport S22, METZELER Sportech M9 RR, PIRELLI Diablo Rosso 3, DUNLOP Sportsmart MK3 & CONTINENTAL ContiSport Attack 4) σε μια μοτοσυκλέτα BMW S100R , εξοπλισμένη με μπροστινό ελαστικό 12/70 ZR 17 και πίσω ελαστικό 190/55 ZR 17.
** Το MICHELIN Power 5 καλύτερες επιδόσεις στη στροφή σεστεγνό οδόστρωμα με 7,8% μεγαλύτερη γωνία σε σύγκριση με τους κορυφαίους ανταγωνιστές του. Εσωτερική μελέτη, που πραγματοποιήθηκε υπό την επίβλεψη ανεξάρτητου φορέα στις 19 Μαΐου 2020 στην πίστα Fontange (Γαλλία), ποτ συνέκριναν τα ελαστικά Hypersport (MICHELIN Power 5, BRIDGESTONE Battlax Hypersport S22, METZELER Sportech M9 RR, PIRELLI Diablo Rosso 3, DUNLOP Sportsmart MK3 & CONTINENTAL ContiSport Attack 4) σε μια μοτοσιυλέτα BMW S100R, εξοπλισμένη με μπροστινό ελαστικό 12/70 ZR 17 και πίσω ελαστικό 190/55 ZR 17.
*** MICHELIN Power 5 καλύτερη σταθερότητα με 47% μείωση του εύρους ύφανσης σε σύγκριση με κορυφαίους ανταγωνιστές. Εσωτερική μελέτη, που πραγματοποιήθηκε υπό την επίβλεψη ανεξάρτητου φορέα στις 11 Μαρτίου 2020 στην πίστα Fontange (Γαλλία), που συνέκριναν τα ελαστικά Hypersport (MICHELIN Power 5, BRIDGESTONE Battlax Hypersport S22, METZELER Sportech M9 RR, PIRELLI Diablo Rosso 3, DUNLOP Sportsmart MK3 & CONTINENTAL ContiSport Attack 4) σε μια μοτοσυκλέτα BMW S100R , εξοπλισμένη με μπροστινό ελαστικό 12/70 ZR 17 και πίσω ελαστικό 190/55 ZR 17.
Σύμφωνα με το περιοδικό PS Μάρτιος 2021, που συνέκριναν το MICHELIN Power 5 με τα BRIDGESTONE Battlax S22, CONTINENTAL SportAttack 4, DUNLOP Sportsmart TT, METZELER Sportec M9RR και PIRELLI Diablo Corsa II, με μπροστινό ελαστικό 120/70ZR17 και πίσω 190/55ZR17 σε μοτοσυκλέτα Yamaha YZF-R1. Δοκιμή που πραγματοποιήθηκε στην πίστα Goodyeardunlop στο Mireval (Γαλλία). Ηγέτης στην ευκολία χειρισμού στο στεγνό οδόστρωμα, το MICHELIN Power 5 ήρθε πρώτο στην κατηγορία του σε βρεγμένο επιφάνειες! Σύμφωνα με το περιοδικό Motorrad MARCH 2021, συγκρίνοντας το Michelin Power 5 με το BRIDGESTONE Battlax S22, CONTINENTAL SportAttack 4, DUNLOP Sportsmart TT, METZELER Sportec M9RR και PIRELLI Diablo Corsa II, με μπροστινές διαστάσεις 120/70ZR17 και πίσω διαστάσεις 190/55ZR17 στο Yamaha YZF-R1. Ένα καθημερινό τεστ υγρού και φθοράς έγινε σε δρόμο και σε βρεγμένη και στεγνή πίστα στην πίστα Goodyear-Dunlop στο Mireval (Γαλλία) Το MICHELIN Power 5 ήρθε πρώτο στην κατηγορία του για χρήση σε επαρχιακό δρόμο και σε βρεγμένο δρόμο».